Remi u derbiju

VIDEO Island čudesno preokrenuo protiv Finske, pogledajte epski 'kiks' Buffona

Island je u završnici utakmice pobijedio Finsku 3:2, dok su Turska i Ukrajina odigrale neriješeno 2:2.

U skupini I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018., Island se izvukao u završnici utakmice s Finskom preokrenuvši s 1:2 na 3:2 u svoju korist. U istoj skupini nalazi se i Hrvatska koja je deklasirala Kosovo u Skadru sa 6:0.

Finska je povela u 21. golom Teemua Pukkija. Kari Arnason izjednačio je u 37. minuti, a Robin Lod opet je doveo Finsku u vodstvo dvije minute kasnije. Taj je rezultat stajao do 90. minute kada Islanđani preokreću rezultat golovima Alfreda Finnbogasona i Ragnara Sigurdssona.

Ukrajina je povela 2:0 u Turskoj golovima Andrija Jarmolenka (24) i Artema Kravetsa (27). Ozan Tufan smanjio je na 2:1 u 45., a konačnih 2:2 postavio je Hakan Calhanoglu u 81. minuti.

U derbiju večeri Italija i Španjolska u skupini G remizirale su 1:1. Španjolska je povela golom Vitola u 55. minuti nakon velike pogreške Buffona, a De Rossi je izjednačio iz jedanaesterca u 82. minuti.

Pregled rezultata kvalifikacijskih utakmica za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. i ljestvice skupina D, G i I.