'taktički savršeni'

Kovač pohvalio svoje igrače: 'Ovo je teška, ali velika pobjeda'

Izbornik Niko Kovač zadovoljan je vrijednim bodovima koje njegova ekipa donosi s gostovanja u Sofiji.

Hrvatska je pobijedila Bugarsku s 1:0 i tako prošla neokrznuta kroz vruće gostovanje u Sofiji. Momčad Nike Kovača igrala je puno bolje nego protiv Malte iako su se jako namučili protiv neugodnih Bugara.

''Dobro smo se namučili, svih 90 minuta je bila teško, baš smo se namučili'', poručio je Kovač koji je napravio tek jednu izmjenu u susretu (Kovačić – Rakitić).

''Mislim da smo vidjeli dva različita poluvremena, diktirali smo tempo sve do prekida u 25. minuti. U drugom dijelu smo se malo povukli čekajući kontru, možda smo se previše povukli, no dečki su pokazali moć i karakter da dobiju ovu utakmicu.''

Kovač je posebno pohvalio Marcela Brozovića kojeg ovaj put nije stavio ispred Ivana Rakitića već iza njega.

''Rekli smo da moramo duplirati bokove i to su dečki odlično radili. Brozović je potvrdio da je igrač za A reprezentaciju, izvrsno je odigrao.''

Hrvatska je na kraju mogla i uvjerljivije slaviti.

''U završnici smo imali dosta prigoda, trebali smo mirnije odigravati zadnji pas, ali dobro, ipak smo pobijedili. Taktički smo ekipu pripremili savršeno o čemu svjedoče i dvije izmjene bugaraskog izbornika Peneva na poluvremenu. Ova nam pobjeda neće ništa značiti ako ne pobijedimo Azerbajdžan u ponedjeljakTo je velika pobjeda za nas, idemo to sada potvrditi protiv Azerbajdžana.''