U svlačionici tiha misa...

Klinsmann: Barca nas je razbila!

Nakon poniženja kojeg su doživjeli sinoć u gostima kod Barcelone nogometaši Bayerna nisu prozborili niti riječi, a Juergen Klinsmann nije siguran hoće li na uzvratnoj utakmici uopće sjediti na klupi bavarskog kluba...

Više nemamo nikakvih šansi u Ligi prvaka

- Mark van Bommel
'Razbila nas je momčad koja postavlja nove standarde u nogometu. Nakon utakmice u našoj svlačionici je vladala tišina, nitko nije rekao niti riječi', kazao je trener Bayerna nakon utakmice.

'Teško je nadoknaditi izostanak standardnih braniča, Lucija, Van Buytena i Lahma. Pokušali smo s petoricom u veznom redu, no djelovali smo nemoćno na svakom dijeliću terena', pravdao se Klinsmann kojem njemački mediji danas razapinju i pitaju se treba li uopće ostati na klupi Bayerna.

'Lošije od ovoga nismo mogli odigrati, sreća je da nismo primili još više golova. Više nemamo nikakvih šansi u Ligi prvaka, osim ako Barca dođe u Muenchen sa samo osam igrača', kazao je veznjak Bayerna Mark van Bommel.

Barca nam je dala lekciju iz nogometa

- Franz Beckenbauer
I legenda njemačkog nogometa i jedan od čelnika Bayerna Franz Beckenbauer izjavio je da nikad u životu nije vidio lošiju predstavu bavarskog kluba.

'Naša igra iz prvog poluvremena je bez sumnje najgora partija u povijesti Bayerna, bili smo poniženi. Barca nam je dala lekciju iz nogometa', rekao je Beckenbauer.

Ipak, klupski čelnici Karl-Heinz Rummenigge i Uli Hoeness, iako su također bili oštri na riječima za Bayernovu igru, nisu kudili Klinsmanna kao Beckenbauer.

'Ne treba naglo donositi odluke. Treba prespavati i sutra gledati racionalno. Ne želim ocjenjivati trenera nakon svake utakmice', kazao je Rummenigge novinarima.

Barca je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka deklasirala Bayern s 4:0. Domaći igrači lakoćom su prolazili kroz neuigranu obranu gostiju, te svoju nadmoć okrunili sa četiri pogotka već u prvom poluvremenu. Dva puta se u strijelce upisao Lionel Messi (9, 38), a po jednom Samuel Eto'o (13) i Thierry Henry (43).