Jelavić imao dvije šanse

VIDEO Kakvo otvaranje Premierlige: Zasad samo dva boda domaćina

Na otvaranju nove sezone engleske Premierlige domaćini su u šest susreta osvojili samo dva boda...

U ranije odigranoj utakmici Manchester United je predvođen novim menadžerom Louisom van Gaalom na Old Traffordu izgubio od Swanseaja 1-2, čime je po prvi put nakon 42 godine otvorio prvenstvo domaćim porazom.

Hull City je u gostima pobijedio Queens Park Rangers s 1-0 pogotkom Jamesa Chestera u 52. minuti. QPR je mogao izjednačiti u 85. minuti, ali Charlie Austin nije realizirao jedanaesterac. Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić je za Hull odigrao cijeli susret. Dva je puta bio u prilikama, u 8. minuti je glavom pucao iznad grede, a u 74. Jelavić sa šest metara iskosa promašuje gol.

West Ham je na svom terenu izgubio od Tottenhama 0-1, iako su 'Čekićari' u 30. minuti imali penal i igrača više jer je Kyle Naughton dobio crveni karton zbog igranja rukom u 16-ercu. Pobjednički gol za Tottenham zabio je Eric Dier u sudačkoj nadoknadi (90+3). (Hina)