Roma razočarala

VIDEO Juve gazi: Dybala junak, Mandžo izborio 'penal' i isključenje

Juventus je pobijedio Udinese na gostovanju sa 4:0....

U susretu 20. kola talijanskog nogometnog prvenstva Juventus je na gostovanju deklasirao Udinese 4-0 probivši se na drugo mjesto Serie A.

Juventus je sav posao obavio u prvom poluvremenu postigavši sva četiri gola, a junak utakmice bio je sjajni Paulo Dybala koji je zabio dva gola i dodao dvije asistencije. Argentinac je zabio golove 15. minuti iz slobodnog udarca i u 26. minuti iz kaznenog udarca, te asistirao Samiju Khediri (18) i Alexu Sandru (42).

Odličan je bio i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić koji je u 25. minuti izborio jedanaesterac i isključenje domaćeg stopera Danila. Mandžukić je odigrao cijeli susret za torinsku 'Staru damu' dok Stipe Perica nije nastupio za domaći sastav.

Juve je ovom pobjedom preskočio Inter i sada je na drugom mjestu sa 42 boda, dva manje od lidera Napolija.

Roma je u premijernom nastupu pod vodstvom novog trenera Luciana Spallettija razočarala odigravši 1-1 protiv fenjeraša Verone. Bio je to treći uzastopni remi 'vučice' i četvrti u zadnjih pet kola. U posljednjih osam kola Roma je upisala samo jednu pobjedu i sve je dalje od vrha ljestvice.

Domaćin je poveo u 41. minuti golom Radje Nainggolana, a izjednačio je Giampaolo Pazzini u 61. minuti. Za Veronu je cijeli susret odigrao Ante Rebić.

Laziju bod u Bologni

Lazio je iščupao bod na gostovanju kod Bologne odigravši 2-2, nakon što je do 70-te minute gubio 0-2. Domaćin je vodio golovima Emanuelea Giaccherinija (2) i Mattie Destra (18)., no u 69. minuti je Bologna ostala s igračem manje nakon što je isključen Adam Masina. Lazio je vrlo brzo iskoristio igrača više izjednačivši golovima Antonia Candreve (71-11m) i Senada Lulića (77).

Večeras je na rasporedu derbi kola između Milana i Fiorentine.

Na ljestvici vodi Napoli sa 44 boda, Juventus je drugi s dva boda manje, a treće mjesto drži Inter sa 40 bodova.

REZULTATI:

Roma - Verona 1-1 (Nainggolan 41 / Pazzini 61-11m)
Bologna - Lazio 2-2 (Giaccherini 2, Destro 18 / Candreva 71-11m, Lulić 77)
Carpi - Sampdoria 2-1 (Lollo 27, Mbakogu 55-11m / Correa 33)
Chievo - Empoli 1-1 (Paloschi 7 / Tonelli 47)
Udinese - Juventus 0-4 (Dybala 15,26-11m, Khedira 18, Sandro 42)
Genoa - Palermo 4-0 (Suso 3, Pavoletti 71,88, Rincon 75)

U subotu:
Napoli - Sassuolo 3-1 (Callejon 19, Higuain 42,90+3 / Falcinelli 3-11m)
Torino - Frosinone 4-2 (Immobile 9-11m, Belotti 37,41, Benassi 82 / Sammarco 33, Avelar 74-ag)
Atalanta - Inter 1-1 (Murillo 17-ag / Toloi 25-ag)

Večeras: Milan - Fiorentina