Pjaca ostao na klupi

VIDEO Mladi hrvatski vratar izludio Mandžu i Higuaina, Juve sretno slavio

Uoči dolaska na Maksimir Stara dama uzela je sva tri boda u Serie A.

U sklopu šestog kola Serie A Juventus je na gostovanju pobijedio Palermo s 1:0.

Stara dama nije briljirala, a pobjednika je odlučio autogol Edoardoa Goldanige u 49. minuti.

Juventusov strateg Massimilliano Allegri od prve minute u sastav je postavio Gonzala Higuaina i našeg Marija Mandžukića, a obojica napadača su odigrala svih 90 minuta. Hrvatski reprezentativac je imao dvije lijepe prilike u 66. i 70. minuti, no oba puta je sjajno reagirao Josip Posavec, bivši vratar zaprešićkog Intera. Mandžukić je u 77. minuti napokon postigao pogodak, međutim poništen je zbog zaleđa.

Drugi hrvatski reprezentativac u redovima torinskog sastava Marko Pjaca nije nastupio, baš kao niti najbolji igrač Paulo Dybala.

Za Palermo je odlično branio Posavec, a do 68. minute igrao je Mato Jajalo.

U drugoj utakmici Napoli je pobijedio Chievo s 2:0 (strijelci Gabbiadini i Hamšik).

Porazi Lyona i Seville

Juve je tako ispunio glavni zadatak - uzeo je sva tri boda i može se posvetiti utakmici s Dinamom u Ligi prvaka (utorak, Maksimir, 20:45).

Dodajmo kako su preostala dva kluba iz skupine H Lige prvaka - Lyon i Sevilla - doživjeli poraze. Lyon je poražen na gostovanju kod Lorienta s 1:0, dok je od Seville bio bolji Athletic Bilbao s 3:1.