Debi Brozovića

Juventus prosuo bodove, Napoli se bliži Romi

U derbiju 21. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese i Juventus su odigrali bez golova...

Bila je to slaba utakmica Udinesea i Juventusa, bez previše prilika. Hrvatski nogometaš Igor Bubnjić nije ulazio u igru i utakmicu je pratio s klupe domaćeg sastava.

Napoli je na gostovanju pobijedio Chievo 2-1, a cijeli susret u pobjedničkim redovima odigrao je Ivan Strinić. Za Napoli su golove postigli Boštjan Cesar (18-autogol) i Manolo Gabbiadini (62), a za Chievo Miguel Britos (25-autogol).

Atalanta je kod kuće pobijedila Cagliari 2-1, a pobjednički pogodak postigao je Mauricio Pinilla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Duje Čop je za goste odigrao posljednjih 20 minuta.

Palermo je identičnim rezultatom slavio protiv Verone. Za domaći sastav je do 70. minute igrao Mate Jajalo, dok je u dresu Verone do 81. minute igrao Ivan Martić.

U ranije odigranom susretu Sassuolo je pobijedio Inter 3-1, a za goste je debitirao hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović. Bila je to zanimljiva utakmica sa četiri gola, dva crvena i čak 11 žutih kartona, a pobjeda je potpuno zasluženo pripala domaćem sastavu. Sassuolo je nakon pola sata igre poveo 2-0 golovima Simonea Zaze (17) i Nicole Sansonea (30). Inter je sedam minuta prije kraja susreta smanjio golom Maura Icardija, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Domenico Berardi iz kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade. Za Sassuolo je cijeli susret odlično odigrao Šime Vrsaljko, dok je na drugoj strani svih 90 minuta odradio i Mateo Kovačić no uklopio se u sivilo milanskog sastava. Za goste je debitirao Marcelo Brozović ušavši u igru u 70. minuti, a pet minuta kasnije odlično je asistirao Dodu, no Interov je igrač zapucao zicer.

Na ljestvici vodi Juventus s 50 bodova, Roma je druga sa 43 boda, a Napoli na trećem mjestu ima 39 bodova.

REZULTATI:

Atalanta - Cagliari 2-1 (Biava 18, Pinnila 90+4 / Dessena 44)

Cesena - Lazio 2-1 (Defrel 61, Cataldi 77 / Klose 87)

Chievo - Napoli 1-2 (Pellisier 25 / Cesar 18, Gabbiadini 62)

Palermo - Verona 2-1 (Dyabala 18, Belotti 79 / Tachtsidis 8)

Torino - Sampdoria 5-1 (Quagliarella 16,29-11m,65, Amauri 75, Peres 90+3 / Obiang 77)

Udinese - Juventus 0-0

Sassuolo - Inter 3-1 (Zaza 17, Sansone 30, Berardi 90+3-11m / Icardi 83)