Plasman u polufinale

Trećeligaš izbacio Speziju u talijanskom Kupu

Alessandria je u četvrtfinalu talijanskog Kupa pobijedila Speziju sa 2:1...

Nogometaši trećeligaša Alessandrije plasirali su se u polufinale talijanskog Kupa, oni su u ponedjeljak u četvrtfinalu kao gosti nadigrali drugoligaša Speziju sa 2-1 (0-1).

Domaći sastav poveo je pogotkom Emanuelea Calaioa (20-11m) i tu prednost čuvao do posljednjih 10-ak minuta, a tada je Riccardo Bocalon (83, 90+2) s dva gola kreirao veliki preokret.

Mario Šitum odigrao je čitav susret za Speziju, Dario Čanađija izašao je iz igre u petoj minuti sudačke nadoknade kod domaćih, dok je Vedran Celjak odigrao čitav dvoboj za Alessandriju.

Alessandria će u polufinalu igrati protiv Milana koji je prije pet dana svladao Carpi sa 2-1, dok će se u preostala dva četvrtfinala sastati Napoli - Inter (utorak) i Lazio - Juventus (srijeda).