sve se komplicira

Italija teškom mukom do tri boda, Norveška opasno blizu Hrvatske

Nogometne reprezentacije Norveške i Italije upisali su pobjede u sklopu 7. kola skupine H kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine čime su dodatno zakomplicirale život Hrvatskoj u nastojanju da se kvalificira za europsku smotru u Francuskoj...

Italija je teškom mukom s minimalnih 1:0 kod kuće slavila protiv Malte, dok je Norveška upisala važnu gostujuću pobjedu kod Bugarske identičnim rezultatom.

Talijani su Maltu slomili tek u 69. minuti kada je put do mreže pronašao Graziano Pelle. Norveška je pak uzela tri boda preko Vegarda Forrena koji je zabio za pobjedu u 57. minuti.

Nakon sedam odigranih kola Hrvatska je vodeća reprezentacija skupine s 15 bodova, a isto toliko ima i Italija, ali uz lošiju gol-razliku. Treba naglasiti da će Hrvatska vjerojatno ostati bez jednog boda, ukoliko UEFA ne uvaži žalbu HNS-a na oduzeti bod nakon cijelog cirkusa s kukastim križem na Poljudu. Norveška je odmah iza s 13 bodova, a upravo njoj putujemo u goste u nedjelju. Kada bi to izgubili pali bi na treće mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije.