Puljani peti

Istra preokrenula protiv Osijeka: Svraka i Boukha za tri boda!

U utakmici 13. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili Osijeka s 2-1 (0-0), te su Puljani sada peti na ljestvici.

Svi pogoci pali su u drugom dijelu, a Istra 1961 je uspjela preokrenuti vodstvo Osječana. U 58. minuti gosti su poveli pogotkom bivšeg igrača Istre Gorana Roce iz kaznenog udarca, a pet minuta kasnije za domaćine je izjednačio Muamer Svraka preciznim udarcem s 20 metara.

U 79. minuti neopreznost osječke obrane je iskoristio Belgijanac Abdoulkarim Boukha i Istri donio važnu pobjedu. Istra 1961 je skočila na peto mjesto s 17 bodova, dok je Osijek ostao pretposljednji s 9 bodova.

Susret se igrao na stadionu Aldo Drosina, a sudio je pred 1000 gledatelja Frković iz Gospića
Strijelci: 0-1 Roce (58pen), 1-1 Svraka (63), 2-1 Boukha (79).