Baleov 'metak' glavom

VIDEO Island šokirao Nizozemce u Amsterdamu, Belgija okrenula BiH

Reprezentacija Islanda nastavila je nevjerojatan niz u kvalifikacijama za Europsko nogometno prvenstvo 2016. godine...

U skupini A Island je praktički osigurao plasma na EURO pobijedivši u Amsterdamu Nizozemsku 1-0. Strijelac za veliki podvig Islanđana bio je Gylfi Sigurdsson iz jedanaesterca u 51. minuti. Domaćin je od 33. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Martins Indi. Bio je to prvi domaći poraz 'oranja' u kvalifikacijama za EP nakon 48 utakmica.

Češka je također sve bliža Francuskoj. Premda je Kazahstan vodio u Pragu do 74. minute, domaćin je u zadnjih 15 minuta zabio dva gola i upisao pobjedu. Gosti su poveli u 21. minuti golom Juria Logvinenka, a susret je preokrenuo dvostruki strijelac Milan Škoda (74, 86).

Turska je kiksala odigravši 1-1 protiv Latvije. Domaćin je poveo u 77. minuti golom Selcuka Inana, no Latvija je izjednačila u sudačkoj nadoknadi, a strijelac je bio Valerijs Sabala.

Na ljestvici vodi Island sa 18 bodova, Češka ima 16, a Nizozemska 10 bodova. Slijede Turska (9), Latvija (4) i Kazahstan (1).

Korak do EP-a je i Wales koji je na gostovanju pobijedio Cipar 1-0. Pogodak odluke zabio je Gareth Bale u 82. minuti.

Bosna i Hercegovina je u Bruxellesu povela protiv Belgije, no potom izgubila 1-3. BiH je povela golom Edina Džeke u 15. minuti, no domaćin je do kraja prvog dijela uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Fellaini (23) i De Bruyne (44). Pobjedu Belgije potvrdio je Eden Hazard u 78. minuti iz jedanaesterca.

Izrael je bez problema pobijedio Andoru 4-0.

Na ljestvici skupine vodi Wales sa 17 bodova, Belgija ima 14, a Izrael 12 bodova. Četvrti je Cipar s devet bodova, a BiH ima osam bodova, Andora je posljednja bez bodova.