Šibenik pao i na popravnom

Drama odlučena penalima: Istra ostaje u HNL-u!

Jedanaesterci su odlučivali o posljednjem sudioniku HNL-a u sezoni 2016./2017.

Boljim izvođenjem jedanaesteraca Istra 1961 je izborila ostanak u HNL-u u razigravanju protiv Šibenika.

I u ovoj uzvratnoj utakmici, baš kao i u nedjeljnom dvoboju na Šubićevcu, rezultat je bio 1:1 pa se pristupilo izvođenju udaraca s bijele točke u kojima su više živaca imali Puljani.

Šibenčani su poveli u 50. minuti kada je strijelac bio Perica Šare, ali samo minutu kasnije izjednačio je Darko Mišić

Prilikom pucanja penala u prve tri serije uspješni su bili igrači obaju sastava. Potom je vratar Šibenika David Samuel Nwolokor obranio udarac Milanu Đuriću, ali to nije uspio Mehmed Alispahić pretvoriti u rezultatsku prednost - njegov šut obranio je Ivan Brkić i stanje je ostalo poravnato. U petoj seriji Abdelhakim Bouhna je zabio, a potom Jamilu Collins, još jedan Nigerijac na posudbi u Šibeniku iz Rijeke, promašuje čitava vrata i počinje veliko slavlje domaćih.

Šibenik tako nije uspio na popravnom ispitu - nakon što nisu iskoristili meč-loptu protiv Cibalije u zadnjem kolu Druge HNL u dva ogleda s Istrom ostali su bez povratka među prvoligaše gdje su posljednji put igrali u sezoni 2011./2012.

Što se tiče Istre, oni ostaju u društvu najboljih, u kojem su neprekidno od sezone 2009./2010.