Hajduk treći

Spektakularan gol Futacsa odlučio derbi kola, Torcida ''zapalila'' Poljud

Hajduk je pobijedio Osijek u derbiju 14. kola HNL-a i skočio na treće mjesto na ljestvici.

Nogometaši Hajduka svladali su Osijek s 1-0 (1-0) u pretposljednjoj utakmici 14. kola Prve HNL odigranoj u nedjelju u Splitu, čime su preskočili Osječane i zasjeli na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je u 16. minuti Mađar Marko Futacs, koji je odlično reagirao na ubačaj s desne strane i s desetak metara prebacio osječkog vratara Mikulića. Imali su Hajdukovi nogometaši još pregršt prilika za povećanje vodstva, ali nijednu od njih nisu uspjeli pretvoriti u pogodak.

U 66. minuti dvoboja Hajdukovi navijači su na sjevernoj tribini upalili baklje te tim činom proslavili 66. rođendan Torcide, a zbog nakupljenog dima utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta.

Pred oko 15.000 gledatelja na stadionu Poljud utakmicu je sudio Marin Vidulin iz Kanfanara.