Svi ga hvale

Halilović ne žali i briljira: Barca i dalje ostaje najbolja na svijetu

Sporting Gijon pobijedio je Espanyol 2:1 na gostovanju u Barceloni, a mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović postigao je prvijenac u elitnoj španjolskoj ligi.

Halilović je doveo u vodstvo Sporting zabivši prilično lijep pogodak u 10. minuti. Bivši nogometaš Dinama pogodio je mrežu plasiranim udarcem s 18 metara.

VIDEO Pogledajte prvi gol Halilovića u Primeri: Burno je proslavio!

„Sretan sam u Sportingu, igram puno, postigao sam prvi gol, a imam i dvije asistencije“, kazao je Halilović koji je u Sporting došao ovog ljeta na posudbu iz Barcelone.

Halilović se posebno zahvalio suigračima.

„Puno su mi pomogli, u Sportingu mi je zaista sjajno, to je vrlo dobar klub.“

Španjolski novinari upitali su Halilovića da prokomentira poraz Barcelone u Sevilli i žalili što je otišao u Sporting, budući da su Lionel Messi i Andres Iniesta ozlijeđeni te bi vjerojatno dobio određenu minutažu da je ostao.

„Ne... Barca nije imala sreće, lopta nije htjela u mrežu, ali i dalje ostaje najbolji klub na svijetu“, zaključio je Halilović kojeg španjolski mediji hvale na sva usta za sve što je do sada pokazao u Sportingu.