Dva mjeseca bez poraza

Hajduk novom pobjedom nastavio niz bez poraza

Hajduk je u 15. kolu HNL-a pobijedio Osijek a 2:1.

Hajduk je na praznom Poljudu (druga utakmica suspenzije) pobijedio Osijek s 2:1. Hajduk nije izgubio dva mjeseca i tako je produžio niz nepobjedivosti u prvenstvu i utakmicama Kupa. Splićani su održali niz od devet utakmica bez poraza, a učvrstili su se na trećem mjestu s 26 bodova.

Hajduk je poveo u 54. minuti nakon što je 11-erac realizirao Mijo Caktaš. Kouassi je pucao iz blizine, lopta je u ruku pogodila Dugandžića i Vidulin je dosudio kazneni udarac.

U 64. minuti na 2:0 je povisio Sandro Gotal nakon asistencije Milevskog, a konačnih 2:1 postavio je Glavaš u 67. minuti nakon jedne u nizu katastrofalnih reakcija Marija Maloče. Kapetan Hajduka predao je loptu Glavašu koji se sjurio prema Kaliniću i zabio.

Igor Tudor bio je poprilično nezadovoljan predstavom svojih igrača, naročito jer su im napokon isplaćene sve zaostale plaće.

Istra i Zadar remizirali

U prvoj utakmici dana u Puli su nogometaši Istre 1961 i Zadra igrali 1-1 (0-0). Strijelci su biliRadonjić (69) i Buljat (86). Puljani su ostali sedmi s 15 bodova, a Zadar je posljednji sa 12 osvojenih bodova.

U prvom današnjem dvoboju su nogometaši Istre 1961 i Zadra igrali 1-1, pa su Zadrani prekinuli niz od pet poraza. Domaćini su poveli zgoditkom Dejana Radonjića (69), a četiri minute kraja goste je poraza spasio Jurica Buljat. Puljani su ostali sedmi s 15 bodova, a Zadar je posljednji sa 12 osvojenih bodova.