Ljepotica večeri

Golijada u Sočiju, BiH porazila Albaniju

Rusija i Belgija odigrali su u Sočiju sjajnu prijateljsku utakmicu koja je završila 3-3.

Nogometne reprezentacije Rusije i Belgije odigrale su u Sočiju sjajnu prijateljsku utakmicu koja je završila 3-3.

Rusija je povela 1-0, Belgija je potom do konca poluvremena povela 3-1, no 'zbornaja' je u nastavku susreta uspjela izjednačiti.

Domaćin je poveo u 3. minuti golom Viktora Vasina, no Belgija je okrenula rezultat golovima Kevina Mirallas (17-11m) i Christiana Bentekea (42, 45).

Aleksej Mirančuk je u 74. minuti vratio Rusiji nadu, a izjednačio je Aleksandar Buharov u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Rusija, koja je domaćin svjetskog prvenstva iduće godine, u posljednjih pet međusobnih susreta uspjela je upisati samo jednu pobjedu i to protiv Rumunjske (1-0) u studenom prošle godine. Izgubili su od Katara (1-2), Kostarike (3-4), te Obale Bjelokosti (0-2).

Bosna i Hercegovina je u Elbasanu pobijedila Albaniju 2-1. Uoči susreta strahovalo se od mogućih nereda navijača, međutim susret je prošao mirno.

Golove za BiH zabili su Edin Džeko (7-11m) i Senad Lulić (42), dok je pogodak za Albaniju zabio Bekim Balaj (68).

Makedonija je pobijedila Bjelorusiju 3-0, dok je Gruzija slavila protiv Latvije 5-0.