Golijada na Poljudu

Hajduk u zadnjim trenucima spašavao pobjedu, Balić se vratio krasnim golom!

Hajduk je u 33. kolu HNL-a pobijedio Osijek na Poljudu. Splićani su tako zaboravili na poraz u Zadru i približili se nastupu u Europi sljedeće sezone...

Nogometaši Hajduka svladali su Osijek s 3-2 (1-0). Hajduk je poveo već u 4. minuti pogotkom Sandra Gotala. Iskoristio je dodavanja Dejana Mezge i doveo svoju momčad u vodstvo. Prijetili su i dalje Splićani, ali rezultat se u prvom dijelu nije mijenjao.

U 60. minuti ušao je Andrija Balić koji je zaigrao nakon više od mjesec dana stanke zbog ozljede. I samo četiri minute kasnije prekrasnim udarcem udvostručio je vodstvo.

Samo tri minute kasnije Marin Glavaš smanjuje na 2-1, a u 71. minuti Mijo Caktaš opet donosi Hajduku prednost od dva pogotka. Pet minuta prije kraja Josip Špoljarić smanjuje na 3-2 i čini završnicu neizvjesnom, no Splićani su uspjeli sačuvati važnu pobjedu.

Hajduk je učvrstio treću poziciju koja vodi u Europu, ima četiri boda više od Lokomotive. Osijek je i dalje pretposljednji, a Istra mu sad bježi tri boda.

Strijelci: 1-0 Gotal (4), 2-0 Balić (64), 2-1 Glavaš (67), 3-1 Caktaš (71), 3-2 Špoljarić (85)