Prvi polufinalisti Kupa

Dinamo pregazio Istru, Puljani promašili penal kod 0:0

U prvoj od uzvratnih utakmica četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa nije bilo iznenađenja.

Dinamo je pobijedio Istru 1961 s 3:0 te se s ukupnih 4:0 plasirao u polufinale.

Modri su potvrdili prednost iz prve utakmice gdje je jedini pogodak postigao Junior Fernandes, a isti je igrač načeo Puljane i u revanšu.

Prethodno je neoprezno u svom šesnaestercu startao Machado, sudac Bruno Marić dosudio je jedanaesterac za Istru, ali tragičar gostiju ispao je Dinamov igrač na posudbi Dino Špehar koji je s bijele točke pogodio prečku.

Inače, u tih pet minuta, od 35. do 40., rapršili su se svi snovi gostiju da bi eventualno mogli do senzacije. Nakon što je Špehar promašio penal, brazilski stoper Henrique Dinis dobio je drugi žuti karton, a Dinamo vrlo brzo koristi igrača više na terenu i preko Fernandesa stiže do vodstva.

U nastavku je to bila igra mačke i miša, a pobjedu Modrih podebljali su Armin Hodžić u 55. i Ante Ćorić u 69. minuti.

Preostale četvrtfinalne utakmice igraju se u srijedu, a sastaju se Hajduk - Vinogradar (prva utakmica 3:0), Lokomotiva - Rijeka (1:4) i Zadar - Split (0:1).