Svaka čast

VIDEO Sjećate li se naše priče o ovim 'liliputancima'? Ostvarili su prvu povijesnu pobjedu!

Reprezentacija Gibraltara stigla je do povijesne pobjede. Najmlađa članica UEFA-e svladala je u Algarveu Maltu s minimalnih 1-0 i tako u petom nastupu prvi put slavila...

Napadač gibraltarskog prvaka Lincolna, Kyle Casciaro ostat će upisan u povijest gibraltarskog nogometa kao igrač koji je bio strijelac u prvoj pobjedi ove reprezentacije u povijesti.

U Algarveu je Gibraltar svladao Maltu s minimalnih 1-0, a Casciaro je postigao lijep pogodak u 64. minuti kada je smireno poslao loptu u mrežu pokraj malteškog vratara.

Malta je većim dijelom susreta bila bolji protivnik, Roderick Briffa je pogodio gredu u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu Gibraltar se dobro branio i po drugi put sačuvao mrežu nedirnutom. Prvi put je to učinio u svom debitantskom nastupu i remiju sa Slovačkom 0-0.

Podsjećamo vas na našu priču o Gibraltaru iz listopada prošle godine.  (TS)