Potop ''Građana''

VIDEO Neviđeni debakl Cityja: Guardiola doživio jedan od najtežih poraza u karijeri!

U pretposljednjoj utakmici 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je na svom Goodison Parku s uvjerljivih 4-0 (1-0) nadigrao Manchester City.

Momčad Ronalda Koemana je do vodstva stigla u 34. minuti pogotkom Romelua Lukakua, da bi u nastavku dvoboja Everton priredio pravo slavlje za svoje navijače te s još tri pogotka napunio mrežu sastava pod vodstvom Pepa Guardiole.

Na 2-0 povisio je drugi belgijski reprezentativac Kevin Mirallas u 47. minuti. Tom Davies je u 79. minuti po treći put svladao Brava, a konačnih 4-0 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade postavio je 19-godišnji Ademola Lookman.

Everton se ovom pobjedom učvrstio na sedmom mjestu s 33 boda i smanjio zaostatak za petoplasiranim Manchester Cityjem na devet bodova. Na vrhu ljestvice je Chelsea sa 52 boda, ispred Tottenhama s 45 te Arsenala i Liverpoola koji imaju po 44, ali momčad Jürgena Kloppa ima utakmicu manje.

U zoni ispadanja su Hull sa 16 bodova te Sunderland i Swansea sa po 15.