Nogometaši Španjolske su pobijedili Češku 2-1 u Granadi, u utakmici skupine I kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2012. godine, kojem će domaćini biti Poljska i Ukrajina.

Put do nova tri boda Španjolcima nije bio niti malo ugodan, jer je Češka vodila 1-0 sve do 69. minute, no tada je u samo pet minuta napadač Barcelone David Villa postigao dva pogotka i tako postavio konačnih 2-1. Nakon četiri odigrane utakmice u skupini Španjolska ima maksimalnih 12 bodova i komotno vodstvo na ljestvici.

Isto tako, Villa je s ova dva pogotka postao apsolutni rekorder po broju pogodaka za aktualne svjetske i europske prvake. Do utakmice protiv Češke na vrhu su bili on i Raul sa po 44 pogotka, no sada je Villa sam na prvom mjestu. Njemu su za taj doseg trebale samo 72 utakmice, dok je Raul 44 gola postigao tijekom 102 reprezentativna nastupa.

"Villa je velikan i majstor suparničkog šesnaesterca. Njegova glad za pogocima je ogromna, ali i moć postizanja. Prestići Raula definitivno nije mala stvar", rekao je nakon utakmice izbornik Španjolske Vicente del Bosque i dodao:

"Lijepo je vidjeti da imamo 12 bodova nakon četiri utakmice, ali postoji još dosta neobavljenog posla ispred nas", zaključio je del Bosque.