Prva medalja Hrvata u Rijeci

EP u Rijeci: Draganja osvojio broncu!

Duje Draganja osvojio je brončano odličje na 50 metara slobodno na Europskom prvenstvu u malim bazenima u Rijeci, dok je naša štafeta na cilj stigla sedma.

Draganja je isplivao rezultat 21.15, dok su zlatnu i srebrnu medalju osvojili francuski plivači Amaury Leveaux (20.63) i Frederick Bousquet (20.69).

Brončana medalja Duje Draganje na 50 slobodno na Europskom prvenstvu u malim bazenima u Rijeci bila je ukupno 24 medalja hrvatskih plivača na Europskim prvenstvima u 25-metarskim bazenima.

Ujedno to je i treća Draganjina medalja na europskim prvenstvima u malim bazenima jer je 2007. na 50 slobodno osvojio srebro, a šest godina ranije broncu na 100 slobodno.

Talijanska štafeta postavila je novi svjetski rekord na 4x50 mješovito na Europskom prvenstvu u malim bazenima u Rijeci.

Talijanska četvorka Mirco Di Tora, Alessandro Terrin, Marco Belotti i Filippo Magnini isplivala je rezultat 1:32.91 što je za 85 stotinki sekunde brže od svjetskog rekorda kojeg je u kvalifikacijama isplivala ruska štafeta. Srebrnu medalju su podijelili Nijemci i Rusi (1:33.31).

Hrvatska štafeta u sastavu Marko Strahija, Vanja Rogulj, Mario Todorović i Aleksej Puninski osvojila je šesto mjesto s novim hrvatskim rekordom - 1:34.68 što je za 15 stotinki bolje vrijeme od rekorda kojeg su isplivali u kvalifikacijama.