Hrvatski vikend

Kovač zaustavio moćni Bayern, Kramarić u završnici donio tri boda!

Minhenski Bayern doživio je novo razočarenje, a za to je najzaslužniji bivši hrvatski izbornik Niko Kovač...

Kakvo kolo u njemačkoj Bundesligi nakon reprezentativne stanke! Nakon kiksa Borussije Dortmund u petak, u subotu je Niko Kovač sa svojim Eintrachtom zaustavio moćni Bayern, Andrej Kramarić je donio pobjedu svom Hoffenheimu u samoj završnici dok Borussija Mönchengladbach nije uspjela slaviti protiv posljednje plasiranog HSV-a iako je imala 60 minuta igrača više i čak DVA jedanaesterca.

Bayern je u Frankfurtu vodio u dva navrata pogocima Arjena Robbena i Joshue Kimmicha, no momčad koju uspješno vodi Niko Kovač oba se puta vratila i u konačnici zasluženo uzela bod. Szabolcs Huszti je u 43. izjednačio na 1:1, a bod je donio Marco Fabian pogotkom u 78. minuti. Ovim bodom Eintracht je trenutno na sedmom mjestu Bundeslige, dok je Bayern ostao prvi, ali ima tek dva boda više od drugoplasiranog Kölna.

Kramarićev Hoffenheim skočio je na petom mjesto prvenstvene ljestvice nakon što je naš reprezentativac realizirao jedanaesterac u 81. minuti kojim je domaći sastav slavio s 2:1 protiv Freiburga. Bio je to treći pogodak hrvatskog nogometaša u ovoj sezoni Bundeslige. Hoffenheim je trenutno peti s 13 bodova, četiri manje od Bayerna.

Spomenimo i raritetnu utakmicu u kojoj je jedna momčad od 25. minute igrala s igračem više i imala dva jedanaesterca, ali je susret svejedno završen s početnih 0:0. To se dogodilo Borussiji Mönchengladbach, koja je pred svojim navijačima ugostila HSV. Najprije je u 25. minuti isključen Cleber Reis, a jedanaesterac nije realizirao Hahn. Pola sata prije kraja nova prilika s bijele točke, ali ovoga puta gol nije zabio Stindl. Alen Halilović odgledao je s klupe remi HSV-a koji je sada pretposljednji.