Torino iznenadio

Dnjipro prošao 'pakao' Pireja, Kalinić strijelac

Dnjipro je u Pireju odigrao 2-2 protiv Olympiakos obranivši pobjedu 2-0 iz prve utakmice. Strijelac jednog pogotka gostiju bio je i naš Nikola Kalinić...

Grčki prvak je poveo golom Kostasa Mitroglua u 14. minuti, no osam minuta kasnije izjednačio je Artem Fedetski. Ključni trenutak utakmice dogodio se u 52. minuti kada je stoper domaćeg sastava Luka Milivojević dobio crveni karton. Grci su s igračem manje poveli u 89. minuti golom Domíngueza iz jedanaesterca, no minutu kasnije je izjednačio Nikola Kalinić koji je ušao u igru u 62. minuti.

Wolfsburg je u Lisabonu odigrao 0-0 protiv Sportinga, sačuvavši pritom dva gola prednosti iz prve utakmice. Ivan Perišić nije nastupio zbog ozljede.

Napoli je u Turskoj slavio protiv Trabzonspora 4-0, a u uzvratu na svom travnjaku 1-0 golom De Guzmnan (19).

Everton se i u drugom susretu poigrao sa švicarskim Young Boysima. U prvom dvoboju je slavio 4-1, a u uzvratu 3-1. Strijelci za jedinog 'preživjelog' engleskog predstavnika u Europskoj ligi bili su Romel Lukaku (25-11m, 30) i Kevin Mirallas (42), dok je strijelac za goste bio Sanogo Junior (13).

Torino je u Bilbaou pobijedio Athletic 3-2 nakon što je prva utakmica završila 2-2. Strijelci za goste bili su Fabio Quagliarella (16-11m), Maxi Lopez (45+3) i Matteo Darmian (68), a za baskijski sastav Andoni Iraola (44) i De Marcos (61).

Club Brugge je pobijedio danski Aalborg 3-0 nakon što je u prvom susretu u Danskoj slavio 3-1.

Ždrijeb parova osmine finala na rasporedu je u petak, 27. veljače u Nyonu.

Rezultati uzvratnih utakmica šesnaestine finala Europske lige (prošli su klubovi označeni s *):

Dinamo Moskva* - Anderlecht 3-1 (Kozlov 47, Jusupov 64, Kuranyi 90+5/Mitrović 29). Promašeni penal: Kokorin (Din, 64) - (prva utakmica 0-0)

Zenit* - PSV 3-0 (Rondon 29, 67, Hulk 48). Promašeni penal: de Jong (PSV; 61) - (1-0)

Bešiktaš* - Liverpool 1-0 (Arslan 72) - (0-1) - Bešištaš ide dalje 5-4 na jedanaesterce

Dinamo Kijev* - Guingamp 3-1 (Teodorczyk 31, Bujalskij 46, Gusev 75-pen/Mandanne 66) - (1-2)

Fiorentina* - Tottenham 2-0 (Gomez 54, Salah 71) - (1-1)

Inter* - Celtic 1-0 (Guarin 88) - CK: van Dijk (Cel, 37) - (3-3)

Legia - Ajax* 0-3 (Milik 11, 43, Serero 13) - (0-1)

Borussia Moenchengladbach - Sevilla* 2-3 (Xhaka 19, Hazard 29/Bacca 8, Vitolo 26, 79). CK: Xhaka (Bor, 69) - (0-1)

Salzburg - Villarreal* 1-3 (Đuričin 18/Vietto 33, 75, Dos Santos 79) - (1-2)

Athletic Bilbao - Torino* 2-3 (Iraola 44, De Marcos 61/ Quagliarella 16pen, Maxi Lopez 45+3, Darmian 68) - (2-2)

Club Brugge* - Aalborg 3-0 (Vasquez 11, Oulare 64, Mbombo 73) - (3-1)

Everton* - Young Boys 3-1 (Lukaku 25pen, 30, Mirallas 42/Vilotić 13) - (4-1)

Napoli* - Trabzonspor 1-0 (De Guzman 19) - (4-0)

Olimpiakos Pirej - Dnipro* 2-2 (Mitroglou 14, Dominguez90/Fedetskij 22,KALINIĆ 90+2). CK: Milivojević (Oli, 50) - (0-2)

Sporting Lisabon - Wolfsburg* 0-0 (0-2)