Machado načeo goste

Dinamo se lakoćom obračunao protiv Istre 1961, dva pogotka Pjace

Nogometaši Dinama lako su se obračunali s Istrom 1961 u 26. kolu HNL lige. Modri su na Maksimiru pred otprilike 2000 gledatelja slavili s 4:1...

Dinamo je od prve minute nametnuo svoj ritam i stil igre koji je u ovom trenutku daleko kvalitetniji od svih drugih momčadi u ligi. Machado je doveo Modre u vodstvo u 11. minuti, a potom je Henriquez u 32. povisio na 2:0.

Jedina 'mrlja' u pobjedi Dinama bila je 42. minuta kada je Istra preko Špehara smanjila na 1:2, no svega nekoliko minuta kasnije Pjaca je vratio rezultatsku prednost na dva pogotka.

Isti je igrač stavio točku na "i" pobjedi zagrebačkog sastava, kojeg sada samo formalnost dijeli od obrane naslova prvaka.

Vodeći Dinamo sada ima 66 bodova, 14 više od druge Rijeke, dok je Istra 1961 pretposljednja, deveta sa 22 boda, jednim manje od osmog Osijeka, a dva više od posljednjeg Zadra.