Henriquez probio bunker

Dinamo pred praznim tribinama sredio Istru za vrh HNL-a!

U dvoboju 8. kola Prve HNL na Maksimiru su nogometaši Dinama svladali Istru 1961 s 2-0 (0-0). Dinamo se pobjedom vratio na vodeće mjesto u ligi s bodom više od Rijeke...

Nije to izgledalo dobro u prvom dijelu, Dinamo je napadao, ali nije mogao ništa protiv bunkera Puljana. Imali su plavi samo jednu dobru priliku, u 26. minuti Wilson je iz sjajne pozicije pucao pokraj gola. Na poluvremenu je Mamić u svlačionici ostavio Ćorića i ubacio Henriqueza, a ovaj je nakon samo četiri minute iskoristio asistenciju Čopa i zabio za vodstvo.

Dinamo je nakon toga zaigrao još bolje, a u 76. minuti pobjedu i povratak na vrh HNL-a potvrdio je Wilson. Dinamo ima 22 boda, Rijeka 21, a treći je Hajduk s 10 bodova i utakmicom manje.

Istra je doživjela prvi poraz u gostima ove sezone i nalazi se na sedmom mjestu. (Agencija VLM)