Osijek pao na Maksimiru

Dinamo na korak do obrane naslova: Golčina Pavičića, Ćorić završio posao

Nogometaši Dinama korak su do osvajanja desetog uzastopnog naslova prvaka nakon što su u susretu 31. kola Prve HNL na Maksimiru pobijedili Osijek...

Dinamo nije dopustio iznenađenje u 31. kolu HNL-a. Na Maksimiru je pobijedio Osijek s 3:0 i došao na korak do obrane naslova. Golove za uvjerljivu pobjedu 'modrih' postigli su Domagoj Pavičić (20), Angelo Henriquez (50) i Ante Ćorić (77).

Pavičić je zabio odličnim udarcem s 11 metara, a to mu je bio prvi gol za Dinamo u službenim utakmicama. Henriquez je povisio na 2-0 samo pet minuta nakon što je ušao u igru u drugom poluvremenu, a u 76. minuti isti igrač je asistirao Ćoriću za 3-0.

Dinamo trenutačno ima 15 bodova više od Rijeke i ukoliko momčad s Kantride u srijedu izgubi od Splita, 'modri' će pet kola prije kraja prvenstva i matematički osigurati titulu.

Osijek je ostao na devetom mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, no ukoliko Zadar u srijedu osvoji barem jedan bod protiv Zagreba nogometaši Osijeka će potonuti na začelje.