Mogli i uvjerljivije slaviti

Dinamo golčinom Fernandesa svladao uglednog ruskog prvoligaša

U drugoj pripremnoj utakmici odigranoj u Murskoj Soboti nogometaši hrvatskog prvaka Dinama svladali su ruskog prvoligaša Kuban iz Krasnodara s 1-0.

Jedini pogodak na utakmici, već u 1. minuti dvoboja postigao je Čileanac Junior Fernandes, odličnim udarcem s dvadesetak metara.

Trener Modrih Zoran Mamić protiv Kubana je utakmicu počeo s postavom: Eduardo - Matel, Šimunović, Taravel, Pivarić - Goncalo, Machado, Ćorić - Soudani, Fernandes, Hodžić.

Svakom je vrataru dao po 30 minuta, pa je Eduarda zamijenio Ježina, a u 61. minuti umjesto njega ušao Mikulić. U drugom poluvremenu priliku su dobili Pinto, Musa, Barišić, Ademi, Gojak, Pamić, Cekici, Olmo, Pjaca i po prvi put među seniorima i mladi Benković.

Za razliku od prve pripremne utakmice odigrane u petak, kad su slovačkoj Žilini dopustili izjednačenje u završnici utakmice, nogometaši Dinama sačuvali su minimalnu prednost, koju su u više navrata mogli i povećati.