Didulica i AZ Alkmaar prvaci Nizozemske!

Nogometaši AZ Alkmaara postali su novi nizozemski prvaci nakon što je PSV u Eindhovenu pobijedio Ajaxa 6-2 u derbiju 31. kola Eredivisieja.

Ajax na Phillips stadionu nije smio pobijediti da bi sastav Louisa van Gaala neupitno došao do drugog naslova nizozemskog prvaka u povijesti kluba. Prvi su osvojili 1981. godine. Naslovom se tako okitio i hrvatski golman AZ-a Joey Didulica.

Sami su propustili prigodu potvrditi naslov subotnjim porazom na svom travnjaku od Vitessea (1-2). Kako je iste večeri drugoplasirani Twente izgubio na gostovanju kod Feyenoorda (1-0), teoretski je uoči tri posljednja kola pitanje prvaka mogao produžiti samo sastav Marca van Bastena.

No, amsterdamska je momčad, u kojoj je Dario Cvitanić počeo utakmicu i igrao do 62. minute, kada ga je zamijenio Leonardo, teško stradala u Eindhovenu, iako je angažiranije počela. Presjekao ih je krasan gol ekvadorskog veznjaka Edisona Pereza u 22. minuti s preko 20 metara udaljenosti. Bio je to njegov deveti gol u 78. prvenstvenom nastupu za bivše četverostruke uzastopne nizozemske prvake.

U listu strijelaca za domaće upisala su se šestorica različitih igrača. Poljak Balasz Dzsudzsak zabio je jedan i asistirao još za dva.

Nogometaši Heerenveena bez suspendiranog su Danijela Pranjića na gostovanju kod Utrechta izgubili 2-1.