Nakon samo jednog odigranog poluvremena

Denilson pobjegao iz Vijetnama zbog nasilnih navijača?

Nekoć najskuplji igrač svijeta, bivši brazilski nogometni reprezentativac Denílson de Oliveira Araujo, nakon samo jednog odigranog poluvremena okončao je svoj boravak u vijetnamskom klubu Hai Phong Cementu. Službena verzija je da želi okončati ugovor zbog ozljede noge, no vjerojatno su u pitanju izrazito nasilni vijetnamski navijači...

Denilson, koji je s brazilskom reprezentacijom osvojio Svjetsko prvenstvo 2002., a četiri godine prije toga postao najskuplji nogometaš na svijetu kada je prešao iz Sao Paula u španjolski Betis za 31.500.000 eura, potpisao je početkom ovog mjeseca za Hai Phong Cement, klub iz vijetnamske V-lige. Do sada je za novu momčad odigrao tek jedno poluvrijeme, no već želi okončati ugovor, a kao razlog se navodi ozljeda noge.

'Denilson je rekao da se nije potpuno oporavio od ozljede noge koja ga muči i da se zato ne osjeća ugodno igrajući ovdje u Vijetnamu. Rekao je da nije mogao očekivati ovakav rasplet događaja i zatražio je raskid ugovora', rekao je trener Hai Phonga Vuong Tien Dung.

Denilson je po dolasku u klub imao priliku odigrati tri utakmice, ali je odigrao tek to jedno poluvrijeme. Razlog tomu je navodna ozljeda, iako njegov klub nije nikad precizirao o kakvoj se ozljedi točno radi, a njegov izostanak s terena je ionako nasilne i ratoborne navijače njegovog kluba poprilično razljutio.

Kada je Denilson izostao iz prvog domaćeg ogleda, navijači su palili sjedalice na stadionu i bacali razne predmete u teren. Sljedeće kolo i gostovanje Hai Phong Cementa opet je proteklo bez slavnog Brazilca, a njegova je momčad ubilježila i drugi uzastopni poraz. Problematični su navijači Hai Phong Cementa palili baklje na utakmici, a nakon nje su se fizički sukobili s policijom.

Prošle nedjelje je Denilson napokon zaigrao za svoj klub, te je uvelike pripomogao u pobjedi protiv Hoang Anh Gia Laija 3-1. Iz slobodnog udarca zabio je gol već u prvoj minuti utakmice, a bio je i asistent za drugi gol svoje momčadi, međutim kasnije je prijevremeno napustio travnjak šepajući.

'Svi su mogli vidjeti da Denilson ima poteškoća u kretanju. Da smo ga forsirali da igra, njegova je karijera mogla biti ugrožena', dodao je trener Hai Phong Clementa.

Prema pisanju vijetnamskih medija, Denilson je već otišao u Brazil zajedno s agentom i svojim liječnikom i nema se namjeru više vratiti u klub. Također se dodaje da je za svoje kratko vrijeme boravka u Vijetnamu Denilson inkasirao 25.000 dolara, 10.000 od polumjesečne plaće, te još 15.000 za jedno poluvrijeme provedeno na travnjaku.