Nezaustavljivi 'Bluesi'

VIDEO Chelsea ima novog junaka: Prvi hat-trick Coste u Premierligi!

Nogometaši Chelsea upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu u engleskom prvenstvu nakon što su na Stamford Bridgeu porazili Swansea City 4-2...

Junak susreta bio je Brazilac sa španjolskom putovnicom Diego Costa koji je postigao prva tri gola za 'Bluese'. Costa na kontu ima već sedam golova u prva četiri ligaška kola. Pogodak za londonski sastav zabio je i Loic Remy (80), dok su strijelci za goste bili John Terry (11-autogol) i Jonjo Shelvey (86).

Southampton je deklasirao Newcastle United 4-0, Everton je na gostovanju pobijedio WBA 2-0, a gostujuće bodove osvojio je i Leicester City porazivši Stoke City 1-0. Sunderland i Tottenham su odigrali 2-2, a na utakmici Crystal Palace - Burnley nije bilo golova.

U ranije odigranom susretu, derbiju kola Arsenal i Manchester City su na stadionu Emirates pred 59.000 gledatelja odigrali 2-2. City je vodio 1-0, Arsenal okrenuo na 2-1, no gosti su u završnici susreta izjednačili, a potom u sudačkoj nadokandi dva puta uzdrmali okvir gola. Aktualni prvak je poveo u 28. minuti golom Sergija Agüera, no Arsenal je u drugom dijelu uspio preokrenuti rezultat golovima jacka Wilsherea (63) i Alexisa Sancheza (74). Sedam minuta prije kraja susreta Martin Demichelis je izjednačio. U sudačkoj nadoknadi City je mogao i do tri boda, no Aleksandar Kolarov i Edin Džeko su pogodili vratnice. Za Arsenal je od prve minute zaigrao Welbeck koji je u posljednjim trenucima prijelaznog roka stigao iz Manchester Uniteda.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 12 bodova, Swansea City ima devet, a zatim slijede Southampton, Manchester City, Tottenham i aston Villa sa po sedam bodova. (Hina)

REZULTATI:

Arsenal - Manchester City 2-2 (Wilshere 63, Sanchez 74 / Aguero 28, Demichelis 83)

Chelsea - Swansea City 4-2 (Costa 45, 56, 67, Remy 80 / Terry 11-autogol, Shelvey 86)

Crystal Palace - Burnley 0-0

Southampton - Newcastle United 4-0 (Pelle 6, 16, Cork 54, Schneiderlin 90+4)

Stoke City - Leicester City 0-1 (Ulloa 64)

Sunderland - Tottenham 2-2 (Johnson 4, Kane 82-autogol / Chadli 2, Lamela 48)

WBA - Everton 0-2 (Lukaku 2, Mirallas 66)