Crouch privremeni junak

Carroll ušao s klupe i rastužio Stoke: West Ham se u 90. spasio poraza

Nakon ovakvog raspleta jako teško je očekivati da bi Stoke mogao izbjeći ispadanje...

Andy Carroll (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U susretu 34. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham i Stoke su u Londonu odigrali 1:1.

Gosti su poveli golom Petera Croucha u 79. minuti nakon velike pogreške domaćeg vratara Joea Harta. Xherdan Shaqiri je pucao, a Hart traljavo reagirao što je iskoristio Crouch i pospremio odbijanac. Bio je to njegov 44. pogodak za Stoke City u Premierligi. U prvoj minuti sudačke nadoknade izjednačio je Andy Carroll koji je ušao u igru svega tri minute ranije.

Ovim rezultatom Stoke je prekinuo niz od četiri uzastopna poraza, ali i produžio seriju bez pobjede na 10 utakmica i sve je bliže drugoj ligi.

Stoke je ostao na 19. mjestu sa 28 bodova koliko ima i Southampton na 18. poziciji, a zona spasa je udaljena pet bodova. West Ham je na 14. mjestu sa 35 bodova.