Redsi se spasili u 93. minuti

VIDEO Borussia očitala lekciju Arsenalu, Balotellijev prvijenac za Liverpool

U derbiju večeri Borussia Dortmund je pobijedila Arsenal 2-0...

Borussia je kod kuće razbila Topnike. Utakmica je završila 2-0 za momčad iz Dortmunda, ali je moglo biti i puno više. Arsenal je cijeli susret bio inferioran i samo ih je sreća spasila od većeg poraza.

Mogli bi reći da je ovo bila jedna od najdominantnijih pobjeda od 2-0 u posljednje vrijeme. Njemački doprvak je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela kada je Ciro Immobile sjajno povukao loptu sa svoje polovine i pored gostujuće obrane svladao Wojciecha Szczesnyja. Na 2-0 je povisio Aubameyang u 48. minuti.

Golove utakmice Borussija Dortmund - Arsenal možete vidjeti OVDJE.

U drugom susretu iz skupine D Galatasaray i Anderlecht su u Istanbulu odigrali 1-1. Gosti su poveli golom Dennisa Praeta u 52. minuti, a izjednačio je u sudačkoj nadoknadi Burak Yilmaz.

Liverpool je na Anfieldu teškom mukom pobijedio Ludogorec 2-1, a sve najzanimljivije se dogodilo u posljednjih deset minuta. Mario Balotelli je doveo 'Redse' u vodstvo u 82. minuti, no gosti su u 90. minuti izjednačili golom Danija Abaloa.

Kada se činilo da će Ludogorec prirediti senzaciju, Borjan je oborio Javija Manquillu u kaznenom prostoru skrivivši kazneni udarac kojeg je realizirao Steven Gerrard. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za domaći sastav. (Hina)

Rezultati 1. kola Lige prvaka:

Skupina A:

Juventus - Malmo 2-0 (Tevez 59, 90)

Olympiakos - Atletico Madrid 3-2 (Masuaku 13, Afellay 33, Mitroglou 73/MANDŽUKIĆ 38, Griezmann 86)

Skupina B:

Liverpool - Ludogorec 2-1 (Balotelli 82, Gerrard 90+3pen/Dani Abalo 90+1)

Real Madrid - Basel 5-1 (Suchy-ag 14, Bale 30, Ronaldo 31, Rodriguez 37, Benzema 79/Gonzalez 38)