Golovi u finišu

Bitka za ostanak: Važne pobjede Osijeka i Slaven Belupa

Nogometaši Osijeka i Slaven Belupa ostvarili su u susretima 29. kola Prve HNL važne pobjede u borbi za prvoligaški spas.

Osijek je u dvoboju protiv izravnog konkurenta na stadionu Gradski vrt pobijedio Zadar 2-1, dok je Slaven Belupo identičnim rezultatom u Koprivnici porazio Zagreb.

Osijek je stigao do iznimno važna tri boda golom Nevena Laštra u drugoj minuti sudačke nadoknade. Osijek je poveo golom Antonia Peroševića u šestoj minuti, a izjednačio je Ivan Pešić u 24. minuti. Zadrani su od 83. minute igrali bez isključenog Želimira Terkeša.

I Slaven Belupo je stigao do pobjede u završnici utakmice, a presudio je autogol Denisa Koligera u 84. minuti. Vodeći gol za Belupo zabio je Marko Mirić u 18. minuti, a izjednačio je Josip Jurendić iz jedanaesterca u 60. minuti

Sedam kola prije kraja prvenstva na vrhu je Dinamo sa 71 bodom, Rijeka je druga sa 59 bodova, a Lokomotiva na trećoj poziciji sa 42 boda. Osijek je današnjom pobjedom prepustio Zadranima začelje ljestvice. Oba sastava imaju po 27 bodova, no Osijek ima bolju razliku pogodaka.