Ludnica u Istanbulu

VIDEO Bilićev Bešiktaš izbacio Liverpool: Dejan Lovren tragičar susreta

Nakon velike drame i lutrije jedanaesteraca u Istanbulu nogometaši Bešiktaša izborili su osminu finala Europa lige. Tragičar susreta bio je Dejan Lovren...

Bešiktaš bivšeg izbornika Hrvatske Slavena Bilića trebao je nadoknaditi zaostatak od 0:1 iz prve utakmice, a to mu je uspjelo u završnici susreta. Igrala se 72. minuta kada je kada je Demba Ba ostavio loptu na rubu kaznenog prostora za Tolgaya Arslana, koji ju je unutarnjom stranom kopačke, lijevom nogom, zavrnuo loptu u gornji desni kut gola Simona Mignoleta. Lovren je bio čovjek koji je zakasnio zatvoriti udarac turskog nogometaša.

U drugoj minuti sudačke nadokande Beškiktaš su centimetri dijelili od prolaska dalje - Demba Ba je uzdrmao gredu sa svega pet metara. Promjene rezultata do kraja više nije bilo, kao ni u dodatnih 30 minuta produžetka.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a pobjednika je odlučila posljednja serija u kojoj je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren promašio cijela vrata. Svih devet izvođača bili su iznimno precizni, a onda je Lovren debelo promašio cijela vrata.

Najzanimljivije detalje s utakmice pogledajte OVDJE.

Inter se napromašivao protiv Celtica pobijedivši 1-0, međutim i jedan gol je bio dovoljan za prolaz milanskog sastava jer je prvi susret u Glasgowu završio 3-3. Škotski prvak je od 37. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Virgil van Dijk, a pogodak odluke zabio je Guarin u 88. minuti. Mateo Kovačić je ušao u igru u 80. minuti umjesto Hernanesa, dok Marcelo Brozović nije prijavljen za EL.

Fiorentina je pobijedila Tottenham 2-0 i plasirala se dalje nakon što je prvi dvoboj u Londonu završio 1-1. 'Viole' su povele golom Maria Gomeza u 54. minuti na asistenciju Milana Badelja, pobjedu talijanskog sastava potvrdio je Mohamed Salah u 71. minuti. Bivši veznjak Dinama odigrao je cijeli susret za Fiorentinu, a u 36. minuti je dobio žuti karton.

Ajax je protutnjao Varšavom pobijedivši Legiju 3-0 i tako samo potvrdio pobjedu 1-0 iz prve utakmice. Poljake je uništio Poljak Arkadiusz Milik postigavši dva gola (11, 43). Bivši napadač poljskog Gornik Zabrzea koji je u Ajax stigao na posudbu iz Bayera postigao je i jedini pogodak u prvom susretu. Strijelac za 'kopljanike' bio je i Nick Viergever (13). Ivica Vrdoljak je odigrao cijeli susret za poljski sastav, a u 18. minuti je 'požutio'.

Dynamo je Kijevu pobijedio Guingamp 3-1 nadoknadivši poraz 1-2 iz prve utakmice. Lukasz Teodorczyk (31), Vitali Bujalski (46) i Oleh Gusev (75-11m) su zabili za ukrajinski sastav, a Christophe Mandanne (66) za goste. Domagoj Vida je odigrao cijeli susret za Dynamo.

Borussia Moenchengladbach i Sevilla su odigrali sjajnu utakmicu, a na koncu su pobijedili gosti 3-2 potvrdivši pobjedu 1-0 iz prve utakmice. Gosti su u prvom poluvremenu vodili 1-0 i 2-1, no domaćin se uporno vraćao i na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2-2. Za Sevillu su zabili Carlos Bacca (8) i Vitolo (26), a za Borussiju Granit Xhaka (19) i Thorgan Hazard (29). Sve nade domaćina u preokret utihnule su u 69. minuti kada je Xhaka dobio drugi žuti i crveni karton. Deset minuta kasnije Vitolo je zabio još jedan gol za Sevillu i tako razriješio sve dvojbe.

Dinamo je u Moskvi pobijedio Anderlecht 3-1 nakon što je prvi susret u Bruxellesu završio bez golova. Belgijanci su poveli golom Aleksandra Mitrovića u 29. minuti, no Dinamo je u drugom poluvremenu uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Aleksej Kozlov (47), Artur Jusupov (64) i Kevin Kuranyi (90+5).

Nakon što je dobio prvi dvoboj u Nizozemskoj (1-0), Zenit je rutinski odradio posao protiv PSV-a pobijedivši 3-0. Strijelci su bili Rondon (29, 67) i Hulk (48). Gosti su u 61. minuti promašili kazneni udarac, a neprecizan je bio Luuk de Jong.

Villarreal se plasirao u osminu finala s dvije pobjede protiv RB Salzburga. U prvom susretu je bilo 2-1, a u uzvratu u Salzburgu 3-1. Austrijanci su poveli golom Marca Đurićina u 18. minuti, no izjednačio je Luciano Vietto u 33. minuti. Vietto je u 76. doveo u goste u vodstvo, a plasman 'Žute podmornice' u osminu finala potvrdio je Dos Santos u 79. minuti.

Večeras je na rasporedu još sedam utakmica, a sastaju se Club Brugge - Aalborg (3-1), Feyenoord - Roma (1-1), Olympiakos - Dnjipro (0-2), Athletic Bilbao - Torino (2-2), Napoli - Trabzonspor (4-0), Sporting - Wolfsburg (0-2) i Everton - Young Boys (4-1).

Ždrijeb parova osmine finala na rasporedu je u petak, 27. veljače u Nyonu.

Europa liga, šesnaestina finala, uzvrat:

Dinamo Moskva* - Anderlecht 3-1 (Kozlov 47, Jusupov 64, Kuranyi 90+5/Mitrović 29). Promašeni penal: Kokorin (Din, 64) - (prva utakmica 0-0)

Zenit* - PSV 3-0 (Rondon 29, 67, Hulk 48). Promašeni penal: de Jong (PSV; 61) - (1-0)

Bešiktaš* - Liverpool 1-0 (Arslan 72) - (0-1) - Bešištaš ide dalje 5-4 na jedanaesterce

Dinamo Kijev* - Guingamp 3-1 (Teodorczyk 31, Bujalskij 46, Gusev 75-pen/Mandanne 66) - (1-2)

Fiorentina* - Tottenham 2-0 (Gomez 54, Salah 71) - (1-1)

Inter* - Celtic 1-0 (Guarin 88) - CK: van Dijk (Cel, 37) - (3-3)

Legia - Ajax* 0-3 (Milik 11, 43, Serero 13) - (0-1)

Borussia Moenchengladbach - Sevilla* 2-3 (Xhaka 19, Hazard 29/Bacca 8, Vitolo 26, 79). CK: Xhaka (Bor, 69) - (0-1)

Salzburg - Villarreal* 1-3 (Đuričin 18/Vietto 33, 75, Dos Santos 79) - (1-2)