Borussia rutinski

VIDEO Bayern šokiran na Allianz Areni, asistencija Kramarića

Sa sedam utakmica ovog utorka kompletirano je 24. kolo Bundeslige.

U susretu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Mainz je priredio senzaciju pobijedivši u Munchenu Bayern 2:1 nanijevši aktualnom prvaku prvi domaći poraz ove sezone.

Mainz je poveo u u 26. minuti golom Jaira. Izjednačio je Arjen Robben u 65. minuti, a veliku pobjedu gostima donio je Jhon Cordoba udarcem s ruba kaznenog prostora u 86. minuti.

Gosti su slavili postigavši dva gola iz tri udarca prema suparničkim vratima, dok je Bayern imao niz sjajnih prilika i 70 posto posjeda lopte.

Poraz Bavaraca iskoristila je Borussia Dortmund koja je na gostovanju pobijedila Darmstadt 2:0 i smanjila zaostatak za Bayernom na pet bodova uoči njihovog subotnjeg okršaja u Dortmundu. Ukoliko Borussija pobijedi u derbiju smanjit će minus na svega dva boda devet kola prije kraja prvenstva. Pobjedu Borussiji donijeli su Adrian Ramos (38) i Erik Durm (53).

Hoffenheim bježi prema luci spasa

Važne bodove dohvatio je i Hoffenheim koji je pobijedio Augsburg 2:1. Pobjednički pogodak domaćin je zabio u 81. minuti, a strijelac je bio Mark Uth na asistenciju hrvatskog nogometaša Andreja Kramarića. Napadač Leicestera na posudbi u Hoffenheimu u igru je ušao u 71. minuti.

Hertha je pobjedom protiv Eintrachta 2:0 potvrdila treće mjesto. Strijelci su bili Mitchell Weiser (63) i Salomon Kalou (78).

Neuništivi Pizarro razmontirao Bayer

Bayer je doživio neugodan poraza u Leverkusenu od Werdera 1:4. Apotekare je uništio trostruki strijelac Claudio Pizarro (55, 65-11m, 83), a pogodak je postigao i Fin Bartels (5). Gosti su zabili i peti gol na utakmicu, ali je Papy Djilobodji u 69. minuti zabio u vlastitu mrežu. Tin Jedvaj je odigrao cijeli susret za domaćine, dok je Dario Krešić utakmicu pratio s klupe za pričuve.

Schalke je pobijedio HSV 3:2, a Ivo Iličević i Ivica Olić nisu nastupili za goste iz Hamburga.

REZULTATI:

Bayer - Werder Bremen 1-4 (Djilobodji 69-ag / Bartels 5, Pizarro 55, 65-11m, 83)
Bayern - Mainz 1-2 (Robben 65 / Samperio 26, Cordoba 86)
Borussia M. - Stuttgart 4-0 (Hazard 16, Raffael 60, Herrmann 69, Grosskreutz 90)
Hertha - Eintracht Frankfurt 2-0 (Weiser 63, kalou 78)
Hoffenheim - Augsburg 2-1 (Volland 25, Uth 81 / Verhaegh 40-11m)
Schalke - Hamburg SV 3-2 (Meyer 38, Huntelaar 65, Schopf 79 / Muller 4, Kačar 90)
Darmstadt 98 - Borussia D. 0-2 (Ramos 38, Durm 53)