Jedvaj sjajan

VIDEO Subašić primio prvi gol u Ligi prvaka, Bayer na korak od osmine finala!

U susretu 4. kola C skupine nogometne Lige prvaka Bayer Leverkusen je u St Peterburgu pobijedio Zenit 2-1 i načinio veliki korak prema plasmanu u osminu finala...

Junak utakmice bio je korejski reprezentativac Son Heung-Min koji je u razmaku od pet minuta dva puta zatresao mrežu ruskog prvaka. Son je prvi gol zabio u 68. minuti sjajnim udarcem s dvadesetak metara, a pet minuta kasnije izbio je sam ispred Jurija Lodigina i mirno poentirao. Zenit je u 89. minuti golom Rondona smanjio, no u preostalom vremenu nije uspio iščupati bod.

FOTO Real još jednom slavio protiv Liverpoola, Ronaldo zasad bez rekorda!

VIDEO Čudesan povratak Anderlechta u Londonu, veliki preokret Juventusa!

Domaćin je u prvom poluvremenu imao tri sjajne prilike, no sve tri su promašili. Hulk je u 13. minuti uzdrmao vratnicu iz slobodnog udarca, a potom je Aleksandar Keržakov u 21. i 23. minuti sam izbio pred njemačkog vratara Bernda Lena, no oba puta je loše reagirao. Njegov prvi udarac je zaustavila 'jedinica apotekara', dok je u drugom pokušaju Keržakov promašio gol.

Tin Jedvaj je odigrao solidnih 65 minuta za Bayer nakon čega ga je zamijenio Sebastian Boenisch, dok je Dario Krešić ostao na klupi njemačkog sastava.

U drugom susretu Benfica je u samoj završnici susreta srušila Monaco 1-0 golom Talisce u 82. minuti. Bio je to prvi pogodak kojeg je Danijel Subašić na vratima Monaca primio ove sezone u LP.

Bayer trenutačno vodi na ljestvici s devet bodova, Monaco ima pet bodova, a Zenit i Benfica po četiri boda. (Hina)

Pogodak Benfice protiv Monaca pogledajte OVDJE.

Rezultati 4. kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D:

SKUPINA A:

Juventus - Olympiakos 3-2 (Pirlo 21, Roberto 65-ag, Pogba 66/Botia 24, Ndinga 61)

Malmo - Atletico Madrid 0-2 (Koke 30, Raul Garcia 79)

SKUPINA B:

Basel - Ludogorec 4-0 (Embolo 34, Gonzalez 42, Gashi 59, Suchy 65)

Real Madrid - Liverpool 1-0 (Benzema 27)

SKUPINA C:

Zenit - Bayer Leverkusen 1-2 (Rondon 89/Son Heung-Min 68,73)

Benfica - Monaco 1-0 (Talisca 82)

SKUPINA D:

Arsenal - Anderlecht 3-3 (Arteta 25-11m, Sanchez 29, Alex Oxlade-Chamberlain 58/Vanden Borre 61, 73-pen, Mitrović 90)

Borussia Dortmund - Galatasaray 4-1 (Reus 39, Papastathopoulos 54, Immobile 73, Kaya 84-ag/Hakan Balta 69)