dobra igra Čopa

Barcelona je u 21. Kolu Primere s 2:1 slavila u gostima kod Malage.

Malo golova prima Malaga pa se Barcine zvijezde nisu nazabijale na jugu Andaluzije. Barcelona je pobijedila 2:1, a pobjednički pogodak postigao je Leo Messi.

Mladi Munir je zamijenio Neymara i to odlično iskoristio pogotkom već u 2. minuti na asistenciju Luisa Suareza. No, Malaga se nije predavala i pola sata kasnije Juan Anor je izjednačio na 1:1.

Šest minuta u drugom dijelu ukazao se Lionel Messi i postigao pogodak za 2:1 što se pokazalo konačnim ishodom. Bila je to nova majstorija Argentinca koji je zabio iz voleja na ubačaj Adriana.

Ivan Rakitić je igrao za Barcu od 56. minute, a u 87. je asistirao Messiju, čiji je udarac zaustavio vratar Malage.

Duje Čop je u dresu Malage igrao do 80. minute i bio je u nekoliko izglednih sistuacija. Prvo je u 10. minuti zaprijetio glavom. U 36. njegov pokušaj glavom zamalo je prošao pored gola, a u 41. minuti dobro je pucao sa 15 metara iskosa, ali je vratar Barce bio na mjestu. Još jednom se vratar gostiju ispriječio nakon što je Čop pucao desnom nogom u 73. minuti.