Sjajno dodavanje Rakitića

VIDEO Oblak obranio penal Messiju, Argentinac ipak zabio za pobjedu Barcelone

Barcelona je pobijedila Atletico 1:0 na Camp Nou u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja…

Jedini pogodak na utakmici postigao je Lionel Messi u 85. minuti nakon što mu je vratar Atletica obranio jedanaesterac, no lopta se ponovno odbila do Argentinca koji je sprema u nebranjenu mrežu.

Oko penala će vjerojatno biti polemike. Busquets je u gužvi nakon slobodnog udarca pao nakon kontakta s Juanfranom. Igrači Atletica žestoko su protestirali, ali sudac je ostao pri svojoj odluci.

Bila je to prilično neatraktivna utakmica, s tek jednom-dvije izgledne šanse za pogodak, igrači su bili prilično nervozni, posebice se po tome iskazao Luis Suarez.

Mario Mandžukić ušao je u igru na poluvremenu umjesto Fernanda Torresa, dok je Ivan Rakitić igrao do 77. minute kada ga je zamijenio Xavi.

Rakitić je odigrao vrlo dobru partiju. Namjestio je dvije šanse, po jednu Messiju i Suarezu, posebice je bila impresivna ona Urugvajcu, kada je iz prve odigrao pas po zraku, a Suarez je loše reagirao pucajući preko grede s vrha peterca.