Sanchez heroj Topnika

Arsenalu drama na Wembleyju i finale: Tragičar na kraju plakao

Londonski Arsenal prvi je finalist FA kupa nakon što je slavio na Wembleyju u produžecima.

Arsenal je s 2:1 pobijedio drugoligaša Readinga te se tako prvi plasirao u veliko finale FA kupa. Topnici su slavili golovima Alexisa Sancheza koji je pobjednički postigao u 105. minuti nakon velike greške vratara Adama Federicija.

Arsenal je poveo golom Alexisa Sancheza u 39. minuti, a Reading je izjednačio u 54. pogotkom Garatha McClearyja

Vratar Reading sjajno je branio cijelu utakmicu i držao svoju momčad na životu. No, san o velikom finalu prekinula je upravo njegova velika pogreška. Lagani udarac Sancheza pretvorio se u noćnu moru, a na kraju susreta je neutješno plakao. Tješili su ga suigrači, ali njemu je ovaj poraz logično najteže pao.

U nedjelju u drugom polufinalu sastaju se Aston Villa i Liverpool.