Bravo Alene!

VIDEO Halilović zabio treći gol za Sporting, gosti nose bod u Madrid

Povremeni hrvatski reprezentativac počeo je s klupe, ali je vrlo brzo ušao u igru.

U prvom susretu 24. kola Primere Sporting Gijon i Rayo Vallecano su odigrali 2:2, a drugi pogodak za Sporting postigao je hrvatski nogometaš Alen Halilović.

Sporting je vodio 1:0 i 2:1, no Rayo je uspio osvojiti važan bod protiv izravnog suparnika za prvoligaški spas.

Momčad iz Gijona je povela u petoj minuti golom Miguela Angela Guerrera, no Rayo je u 39. minuti izjednačio golom Mikua.

U posljednjim trenucima prvog dijela Halilović je sjajno reagirao ispred suparničkih vrata za novo vodstvo domaćina. Bio je to njegov treći ligaški gol ove sezone nakon što je zabio Espanyolu i Malagi.

Halilović je utakmicu započeo na klupi, no zbog ozljede Daniela Arnauda N'Dia ušao je u igru već u devetoj minuti.

Bod gostima donio je Jozabed izjednačivši u 58. minuti.

Sporting se nalazi na 16. mjestu Primere sa 23 boda, dva boda više od zone ispadanja. Rayo Vallecano drži 15. poziciju sa 24 boda. Na vrhu ljestvice je Barcelona sa 54 boda.