Kraj mini-krize?

VIDEO Barcelona uz dosta sreće riješila Ajax na krilima Messija!

Barcelona se priključila PSG-u s kojim će zajedno u osminu finala Lige prvaka.

Barcelona je pobijedila Ajax 2:0 u Amsterdamu u četvrtom kolu skupine F Lige prvaka.

Junak Katalonaca bio je Lionel Messi koji je zabio oba pogotka i time postao rekorder Lige prvaka.

Visokim presingom Ajax je u uvodnom dijelu utakmice radio dosta problema Barci čiji se vezni red nije uspijevao nametnuti u prvih 20-ak minuta. Nešto kasnije, kad su gosti došli do daha, stvorili su zicer u 31. minuti kad Alba nije iskoristio sjajno proigravanje Messija.

GOLOVI: Ajax - Barcelona 0:2

Pet minuta kasnije Messi je zabio glavom poslije čudne akcije koja je započela njegovim izvođenjem slobodnjaka. Cillesen je to odbio, a lopta je preko Albe i Neymara stigla na drugu stranu šesnaesterca gdje je spretniji od vratara Ajaxa bio Bartra koji šalje ubačaj u sredinu, a tamo je Messi viši u skoku od svog čuvara i glavom pogađa za 0:1.

U 59. minuti Suarez je mogao sve riješiti, ali Cillesen mu je obranio u situaciji jedan na jedan.

Sreća je spasila Barcelonu u 67. kada je Sesero sjajno centrirao, a Poljak Milik, koji je zamijenio Islanđanina Sigthorssona se namjestio i glavom u padu pucao te pogodio vratnicu.

U 71. minuti Ajax je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Veltman, a pet minuta kasnije na semaforu je zasvijetlilo 0:2. Sve je riješio Messi na asistenciju Pedra koji je tek bio ušao u igru umjesto Neymara.

PSG je u Parizu pobijedio Apoel 1:0, a pogodak odluke zabio je Edison Cavani u 2. minuti.