Majstorija Brozovića

Veliki korak Modrih prema play-offu: Dinamo slavio u Danskoj!

Dinamo je ostvario odličan rezultat u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka.

Dinamo je u gostima svladao Aalborg 1:0 i tu će prednost iduće srijede (6. kolovoza) braniti u uzvratu na Maksimiru.

Uspiju li Modri (očekivano) izbaciti Dance, izborit će četvrto pretkolo (play-off) Lige prvaka gdje ih prolaz vodi u skupinu Lige prvaka, a eliminacija u skupinu Europa lige.

Nije to bila Dinamova briljantna predstava, ali igrači Zorana Mamića bili su konkretniji, posebice u drugom poluvremenu i na kraju su iskoristili trenutak inspiracije Brozovića, strijelca jedinog pogotka.

Trenutak odluke zbio se u 49. minuti. Marcelo Brozović je krasno pucao iskosa s lijeve strane kaznenog prostora nakon povratne lopte Domagoja Antolića, a njegov je udarac odsjeo u samom daljem donjem kutu Aalborgovog gola.

Danski je prvak najbolju priliku na utakmici imao u 61. minuti kada je Lukas Spalvis neometano pucao glavom s ruba peterca nakon ubacivanja s desne strane, ali je njegov udarac bio neprecizan i otišao je pokraj Eduardovih vratiju.