Dok je izvodio aut...

U drugom poluvremenu finala 'Kupa kralja' jedan navijač Athletic Bilbaoa u glavu je bocom pogodio Barceloninog Danija Alvesa dok se ovaj pripremao izvesti aut. Brazilac je pao kao pokošen, a nakon ukazane pomoći ipak je nastavio utakmicu. Pogledajte video.

U finalu Kraljevog kupa susreli su se baskijski Athletic i katalonska Barcelona - glavni sportski predstavnici dvije autonomne regije koje uvelike funkcioniraju kao države u državi. I jedni i drugi zaposjeli su većinu tribina stadiona Mestalla u Valenciji pa su se već pred utakmicu, prilikom izvođenja španjolske himne, s tribina orili zvižduci.

Očito je to predvidjela i španjolska nacionalna televizija TVE, koja je tobože slučajno napravila prekid programa tijekom himne! Vrhunac manipulacije nastupio je na poluvremenu, kad je emitirana snimka izvođenja himne, ali s izbrisanim zvukom gromkih zvižduka, dok je kamera prikazivala par malih skupina gledatelja koji su himnu slušali mirno stojeći.

Ni sama utakmica nije prošla bez izgreda. Kad je Yaya Toure izjednačio na 1:1, proslavio je pogodak s dvije prostačke geste usmjerene prema dijelu tribina gdje su se nalazili baskijski navijači. U drugom poluvremenu navijači Athletica uzvratili su udarac - Dani Alves pogođen je u glavu. Ipak, počinitelja su policiji pokazali sami navijači Athletica, a policija ga je izvela s tribine. Nakon primljene pomoći Brazilac se oporavio i nastavio utakmicu.

Barcelona je pobijedila s 4:1 i osvojila svoj 25. nacionalni kup, prvi nakon punih 11 godina. Athletic je ostao na 23 osvojena kupa, od kojih je zadnji osvojio 1984. u nasilnom dvoboju baš protiv Barcelone.