Šesta pobjeda

Zadar u produžetku slavio u Valjevu na krilima Florencea i Sobina

Košarkaši Zadra u susretu su 13. kola regionalne ABA lige kao gosti svladali Metalac iz Valjeva sa 93:87 (18:20, 27:16, 15:18, 17-23; 16:10) ostvarivši tako četvrtu uzastopnu pobjedu.

Zadrani su vodili gotovo čitavim tijekom susreta, a pet minuta prije kraja četvrte četvrtine imali su prednost od devet razlike (72:63). Domaći su ipak uspjeli poravnati na 77:77 tricom Todorovića 25 sekundi prije kraja, a kako Zadar nije bio precizan u svom posljednjem napadu igrao se produžetak.

U dodatnih pet minuta Zadar je krenuo serijom 6:0 i tu prednost više nije ispuštao.

James Brian Florence ubacio je 32 koša za Zadar, a Josip Sobin je dodao 17 poena, 14 skokova i pet asistencija, dok je kod domaćih najefikasniji bio Dušan Kutlešić sa 24 ubačaja.

Zadar je sada osmi na ljestvici s omjerom pobjeda i poraza 6-7, a Metalac 12. sa 4-9.