Sjajna partija Coseyja

Zadar na otvaranju ABA lige pred 5.000 navijača bolji od Cibone

Košarkaši Zadra svladali su Cibonu sa 62-53 (18-8, 19-19, 12-16, 13-10) u prvoj utakmici nove sezone regionalne ABA lige, odigranoj u četvrtak pred oko 5.000 gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića.

Zadar je otvorio utakmicu serijom 9:0, a Cibona nijednom tijekom susreta nije uspjela ni izjednačiti, a kamo li povesti. Domaći su u više navrata odlazili na deset poena prednosti, a najvećih +12 (42:30) imali su u 23. minuti. S deset koševa prednosti (53:43) Zadrani su ušli i u posljednjih osam minuta, ali je tada u igri domaće momčadi nastupila kreativna stanka.

Cibona je to iskoristila i približila se na samo tri poena zaostatka (55:52) u 36. minuti. No, to je bilo sve što su Vukovi uspjeli učiniti, jer su u posljednje četiri minute ostali na samo jednom ubačaju s crte za slobodna bacanja te je Zadar na kraju slavio sa 62:53.

Zadrane je s 20 koševa i 4 asistencije predvodio Amerikanac Glenn Cosey. Ivan Marinković ubacio je 11 poena uz 7 skokova. Kod Cibone je samo Ante Žižić s 11 koševa imao dvoznamenkasti učinak. Amerikanac Corey Fisher ubacio je 9 poena, a po 8 su ubacili Berisha i Hukić.

U 2. kolu Zadar će u subotu (19:00) gostovati kod Krke u Novom Mestu, dok će Cibona u nedjelju (19:00) ugostiti slovenski Tajfun.

U petak će s početkom u 19:00 prvu utakmicu u novoj sezoni odigrati hrvatski prvak Cedevita koja je domaćin Igokei.