Četvrti uzastopni poraz

Zadar izgubio kod kuće od Mega Leksa i tako nastavio negativan niz

U susretu 5. kola regionalne košarkaške ABA lige Zadar je u ponedjeljak u dvorani Krešimira Čosića pred 2.000 gledatelja izgubio od Mega Leksa iz Sremske Mitrovice sa 76-81 (15-22, 17-13, 26-22, 18-24).

Gosti su u utakmicu krenuli odlično, poveli 17-7, ali do poluvremena Zadar je uhvatio priključak, sttigao na minus tri (32-35). Nakon toga utakmica je bila u egalu. Pet minuta prije susreta Zadar je vodio 63-62, ali gosti su pogodili tri trice zaredom i preokrenuli u svoju korist na 71-63. Na kraju je Mega Leks slavio sa 81-76.

Kod Zadra najbolji je bio američki playmaker Glenn Cosey s 23 koša i 4 asistencije, dok je Domagoj Bošnjak upisao 14 poena i 6 skokova. Ekipu Mega Leksa predvodio je Francuz Timothé Luwawu-Cabarrot sa 18 koševa.

Zadar je nanizao četiri uzastopna poraza i nalazi se pri dnu ljestvice sa omjerom 1-4, dok Mega Leks ima skor 3-2.

Večeras Cibona gostuje kod Metalca iz Valjeva.