Igrao i Hezonja

Vrlo dobar nastup Ante Tomića za Barcelonu, senzacionalni Spanoulis

Petak nije ponudio iznenađenja u košarkaškoj Euroligi. U nama najzanimljivijoj utakmici Barcelona je slavila protiv poljskog Turowa, a u njoj su zaigrali Ante Tomić i Mario Hezonja...

Centar hrvatske košarkaške reprezentacije Ante Tomić u trećoj je pobjedi Barcelone u isto toliko nastupa u skupini C Eurolige, 86-67 (23-21, 26-16, 23-18, 14-12) domaćem uspjehu protiv poljskog Turowa sudjelovao sa 10 koševa i devet skokova uz jednu asistenciju. Protiv nedoraslog suparnika Tomić je na terenu proveo 18 minuta uz šut za dva 3-6, dok je slobodna bacanja gađao 4-10.

Priliku u dresu Barcelone dobio je i Mario Hezonja koji je za 12 minuta postigao tri poena (šut za dva 0-1, trica 0-1, slobodna bacanja 3-4) i dva skoka.

Hrvatski reprezentativac Oliver Lafayette je u 85-81 pobjedi Olympiakosa na gostovanju kod Neptunasa u Klaipedi nakon produžetka sudjelovao s tri koša, dvije asistencije i jednim skokom. Olympiakos je na vrhu skupine D s tri pobjede, dok je Neptunas na omjeru 1-2.

U utakmici je blistao Grk Vassillis Spanoulis, koji je ubacio svoj rekord karijere od 34 koša, a pridodao je i pet skokova, te čak sedam asistencija!