bryant 'poludio'

VIDEO Kako ga zaustaviti? Curry utrpao 14 u dvije minute, 28 u jednoj četvrtini

Golden State je na 20-0, Kobe Bryant je pružio najbolju partiju sezone, a Paul George se ponovno nametnuo kao MVP kandidat...

Veličanstvena večer za obitelj Curry u Charlottei. U noći sa srijede na četvrtak Golden State je slavio protiv domaćina Charlotte Hornetsa 116:99 čime je stigao do omjera pobjeda i poraza 20-0. Steph Curry odigrao je još jednu nevjerojatnu utakmicu, dok je njegov otac Dell dobio veliko priznanje i zahvalu od domaćina kao najbolji strijelac u povijesti kluba.

Golden State je na poluvremenu vodio 60:51, a onda je uslijedilo emotivno priznanje za Curryjevog oca. To je očito jako motiviralo Stepha koji je odigrao 12 minuta u trećoj četvrtini za pamćenje. Ubacio je 28 poena, šutirao je iz igre 10-11 (5-5), a u posljednje dvije minute ubacio je 14 poena. Zaustavio se na 40 poena, te u posljednjoj dionici nije ni zaigrao.

Klay Thompson je zabio 15 od ukupno 21 koševa u prvoj četvrtini kada su Warriorsi stvorili prednost od 15 koševa. Golden State je pogodio 16 trica iz 34 pokušaja i nadskakao je Hornetsee sa 53-41.

Kobe Bryant, koji je u nedjelju najavio odlazak u mirovinu na kraju ove sezone, sinoć je sa 31 košem odveo Los Angeles Lakerse do pobjede nad Washington Wizardsima od 108-104. Jordan Clarkson je dodao 18 koševa, a Julius Randle 15 uz 19 skokova za Lakerse koji su pogodili zadnjih pet od šest slobodnih bacanja i tako prekinuli niz od sedam poraza. Wizardse je predvodio John Wall sa 34 postignuta poena i 11 asistencija

Paul George odigrao je još jednu sjajnu utakmicu, ovoga puta na gostovanju kod LA Clippersa. Njegova Indiana slavila je sa 103:91, a George je u maniri legitimnog kandidata za MVP titulu upisao 31 poen i 10 skokova. Bila mu je to četvrta uzastopna utakmica u kojoj je ubacio najmanje 30 poena.

Indiana je upisala šestu uzastopnu pobjedu i 2000. u klupskoj povijesti u 40 godina NBA lige i devet godina ABA lige. Pacersi su otvorili sezonu s 0-3, a od tada su slavili u 12 od 14 utakmica.

Recimo i da su Clippersi igrali bez Chrisa Paula (natučena rebra) i J. J. Redicka, koji je uganuo gležanj već u prvoj akciji Clippersa. U takvom stanju Blake Griffin i Lance Stephenson bili su najbolji strijelci sa po 19 poena.

Detroit Pistonsi su u zadnjoj četvrtini nadoklmadili razliku od 16 koševa i nakon produžetka pobijedili Phoenix Sunse sa 127-122. Pistonsi su gubili 98-82 nešto više od devet minuta do kraja, ali su onda nadigrali Phoenix 30-14 i odveli utakmicu u produžetak. Reggie Jackson je postigao 34 poena od čega 24 u drugom poluvremenu, uz 16 asistencija. Drummond je ubacio 22 koša uz 12 skokova, Knight 22 i Bledsoe 21 uz devet asistencija.

New York Knicks je na krilima Kristapsa Porzingisa, koji je zabio 17 koševa uz deset skokova, sa 99-87 pobijedio Philadelphiju 76erse. Porzingisu je to deveti double-double ove sezone. Hollis Thompson je bio najučinkovitiji Sixer sa 13 koševa. Arron Afflalo je dodao 13 koševa za Knickse koji su prkeinuli niz od četiri poraza.

Toronto Raptorsi su sa 96-86 pobijedili Atlanta Hawkse, a Kyle Lowry je zabio 22 od ukupno 31 koša u zadnjoj četvrtini. DeMar DeRozan je dodao 17 poena I Toronto Raptorsi su u trećoj četvrtini nadoknadili razliku od 17 koševa.  Paul Millsap je postigao 14 koševa, a Thabo Sefolosha 13 za Hawkse.