NBA liga

VIDEO Pet koševa Rudeža u pobjedi protiv Knicksa, Lakersi sredili Bullse

Damjan Rudež nije ponovio utakmicu kao protiv Orlanda, ali dao je svoj obol u pobjedi Pacersa protiv Knicksa (103:82) zabivši pet poena. Time se Indiana nastavlja boriti za svoje mjesto u doigravanju...

Imaju trenutno 17-31 omjer, ali osma Charlotte je na 19-27 i samim time ništa nije nedostižno. Za New York je pak kasno, oni su na 9-38. posljednji su na Istoku, a u cijeloj ligi je s osam pobjeda samo gora Minnesota.

Nije im pomogao ni Carmelo Anthony, zabio je samo 18 poena. Nije pomoglo ni dobiveno samopouzdanje nakon velike pobjede protiv Oklahome. To je očito bio samo kratkotrajni bljesak. I najgore od svega jest što su se Knicksi raspali u trećoj četvrtini, koju su izgubili 35:12 jer nisu našli rješenje za Stuckeyja (22).

Zato su Lakersi našli rješenje za Bullse i tako prekinuli niz od devet poraza zaredom. No, trebalo je prvo odigrati dva produžetka jer je nakon regularnog vremena bilo 98:98. Chicago je stigao kao veliki favorit, nošeni pobjedom protiv Warriorsa, ali nisu se uspjeli nositi s razigranim Hillom (26) i Ellingtonom.

Kod Bullsa je, pak, briljirao Butler (35), ali nešto je sramežljiviji bio Rose (17). Gasolu je pak očito godilo što je dobio ovacije domaće publike pa im je zato im zabio 20 uz deset skokova. Ipak, presudila je klupa jer bivši igrač Bullsa Boozer (16) je bio sjajan, dobar je bio Lin (11) i Davis (10) je sjajno iskoristio minutažu.

NBA rezultati, četvrtak 29.1.:

Indiana - New York 103-82

(Rudež 18:49 min., 5 koševa, šut 2/4, 1 asistencija)

4. Utah 16 30 .348 16
5. Minnesota 8 37 .178 23 1/2